نما و لمبه

نما

لمبه

نما و لمبه

در این قسمت قصد داریم در رابطه با نما و لمبه صحبت کنیم. افرادی هستند که شاید اسم نما و لمبه را نشنیده باشند. مطمئنا بعد از خواندن این بخش شما اطلاعات بسیار مفیدی در رابطه با نما و لمبه به دست خواهید آورد.

استفاده از نما و لمبه

اجرای نما و لمبه توسط یک سری ابزار های مخصوص انجام می‌ شود. این ابزار ها شامل ورق لمبه یا دامپا می باشند. از این ابزار ها برای پوشاندن سقف های کاذب یا سقف های شیروانی و یا قرارگیری زیر نما استفاده می شوند. می توان‌ گفت اکثر افرادی که قصد دارند در شمال کشور ویلا سازی انجام دهند از این اجرای نما استفاده می کنند. اجرای نما و لمبه یک گزینه بسیار مناسب برای ویلا های موجود در شمال کشور می باشند. مهندس هایی که ساختمان سازی انجام می دهند به اجرای نما بسیار اهمیت می دهند. نما اولین مرحله در ساختمان می باشد که می تواند نظر افراد را به خود جلب کند. اگر یک ساختمان دارای نمای بسیار زیبایی باشد افراد زیادی نظرشان به آن جلب شده و تمایل دارند که درون ساختمان را نیز ببینند.

پس بهتر است برای نمای ساختمان از مواد با کیفیت و تجهیزات عالی استفاده کنید تا بتوانید در دید بیننده یک نمای زیبا را تداعی کنید. امروزه نما و لمبه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و کاربردهای زیادی در صنعت ساختمان سازی دارند.لمبه ها ورق هایی از جنس چوب و فلز می‌ باشند که دارای ضخامت های متفاوتی هستند. این لمبه هه از رنگ بندی های گوناگونی نیز برخوردار می‌باشند و معمولاً به شکل مستطیل به کار گرفته می شوند. در سقف های شیروانی از لمبه ها بسیار استفاده می شود. در اکثر ویلا های شمال کشور افراد برای اینکه فضای خالی سقف ها را پر کرده و پوشش دهند از این لمبه ها استفاده می کنند.

یک ویژگی عالی که این ورق ها دارند این است که مشتری می تواند با توجه به نیاز و خواسته خود این ورق ها را سفارش دهد. جنس فلزی این ورق ها زیاد مستحکم‌ نمی‌باشند و افراد می توانند خودشان با دست به این ورق ها شکل دهند.

نما و لمبه

البته اجرای این طرح معمولا به شکل طرح هلال به بیرون، طرح پله ای، طرح سینه کفتری، طرح هلال به داخل انجام می‌گیرد. در سقف های شیبدار، نمای بیرونی و داخلی ساختمان از لمبه های موج دار استفاده می کنند. این لمبه ها ظرافت و زیبایی خاصی به کار می‌بخشند.

بررسی ویژگی های نمای لمبه

اکثر افرادی که می‌خواهند از نما و لمبه استفاده کنند به شرایط آب و هوایی و شرایط اقلیمی خود توجه ویژه ای دارند. زیرا این شرایط می‌تواند در انتخاب افراد تاثیر گذار باشند. به عنوان مثال در استان‌ های شمالی کشور که بارش بارندگی بسیار زیاد است از نما و لمبه بسیار استفاده می شود. این نما به دلیل ویژگی هایی که دارد سبب شده است که برای آب و هوای شمال بسیار مناسب باشد. در این مناطق به دلیل بارندگی های زیاد ممکن است ساختمان ها در اثر جمع شدن آب بر روی سقف تخریب شوند و به همین دلیل با استفاده از این نما می توانند سقف ها را به صورت شیروانی در بیاورند تا آب در بالای ساختمان جمع نشود و تخریب اتفاق نیفتاد.

از نما و لمبه تنها در ساختمان سازی و ویلا سازی استفاده نمی شود. بلکه در کارخانه ها و سوله سازی نیز یک انتخاب بسیار مناسب بوده و می‌توانند این مکان ها را در برابر آتش سوزی بسیار مقاوم نماید. به همین دلیل ممکن است در بسیاری از کارخانه ها و سوله ها نماو لمبه را مشاهده کنید. به طور معمول از لمبه های فلزی بسیار استفاده می شود. این ورق های فلزی کاربرد های زیادی دارند. اما لمبه چوبی نیز یک نوع دیگری از این ورق ها بوده که برای سقف های کاذب و یا طراحی داخلی و نما مورد استفاده قرار می گیرند.

نمای لمبه

تفاوت ساندویچ پانل و لمبه

در مطالب بالا تا حدود به بررسی نما و لمبه پرداختیم. حال می خواهیم تفاوت آن را با ساندویچ پانل توضیح دهیم. لمبه با ساندویچ پانل متفاوت است. ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری هرکدام دارای سه لایه هستند. در ساندویچ پانل درونی و بیرونی ورق های آلومینیومی به کار رفته است  و در قسمت میانی و در بین این دو لایه یک عایق قرار گرفته است. عایق وظیفه حفاظت را برعهده دارد. در برابر شرایط آب و هوایی به عنوان عایق انرژی و حرارت عمل می کند. البته در بعضی موارد به عنوان عایق صوت نیز عمل کرده و کارایی بالایی از خود نشان می دهد. اما نما و لمبه تنها به صورت ورقه هایی می باشند که دارای یک ضخامت مشخصی هستند. خاصیت عایق بندی ندارند و از آن ها نمی توان به عنوان یک عایق استفاده کرد.

بررسی قیمت ورق لمبه فلزی

می توان قیمت پایین ورق لمبه را جزو یکی از‌ مزیت های عالی آن دانست. این قیمت پایین سبب شده است که افراد بخواهند برای نمای ساختمان و ویلا های خود از این ورق های فلزی استفاده کنند. این ورق ها می توانند با ایجاد یک‌ پوشش کامل نمای بیرونی ساختمان را شکیل تر کنند. این ورق های فلزی طول عمر بالایی دارند. پس ‌افراد با خرید این ورق ها می توانند تا مدت زمان طولانی از وجود آن ها بهره ببرند. افراد با خرید این ورق ها می توانند با هزینه هایی بسیار کم نمای ساختمان خود را زیباتر کنند. البته در قیمت گذاری این ورق ها طول و اندازه نیز یک فاکتور بسیار مهم است.

پس اندازه و طول این ورق ها هر چقدر بیشتر باشد فرد باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کند. مجموعه هایی هستند که افراد می‌ توانند خرید خود را با قیمتی بسیار عالی از آنجا انجام دهند. پوشش آنلاین یکی از این‌ مجموعه های معتبر و با سابقه در زمینه فروش محصولات صنعتی می ‌باشد.

قیمت لمبه فلزی

ورق لمبه و دامپا

ورق های لمبه به دو دسته ورق های چوبی و فلزی تقسیم بندی می شوند. افراد زیادی تمایل دارند که در نمای داخلی ساختمان خود از ورق های دامپا استفاده کنند‌. این ورق ها دارای مزایای زیادی می باشند. اولین مزیت این ورق ها ایمنی بالای آن ها در برابر زلزله است‌. افراد از این ورق ها می توانند در سازه های مختلف استفاده کنند بدون آنکه وزنی بر سازه تحمیل نمایند. همچنین به دلیل وجود انعطاف پذیری بسیار بالایی که دارند در هر مکانی می‌توان از این ورق ها استفاده کرد. این مزیت ها جزو ویژگی هایی می باشند که نمی توان از آن چشم پوشی کرد و افراد زیادی تمایل دارند که از این ورق ها استفاده کنند تا سازه خود را زیبا تر نمایند. یکی دیگر از وضعیت های ورق های دامپا عایق بودن آن ها می باشد.

این ورق ها در برابر رطوبت بسیار عایق خوبی هستند. همچنین تعمیرات و نصب آن ها بسیار سریع و آسان انجام می گیرد. ورق دامپا به راحتی قابل شستشو هستند و افراد می توانند آن ها را به راحتی تمیز نمایند. رنگ آمیزی آن ها آسان می باشد و هر رنگی را که افراد تمایل داشته باشند می‌توانند بر روی این ورق ها بزنند. طول عمر بالای ورق های دامپا یک مزیت مهم دیگر این ورق به حساب می آیند. دور ریز خیلی کمی دارند و غیر قابل اشتعال می‌ باشند و در هر ابعاد و ضخامتی که مشتری نیاز داشته باشد تولید می‌گردند. همچنین می‌ توانند از پیچیدن باد زیر سقف ساختمان جلوگیری به عمل بیاورند.

محصولات موجود در سایت پوشش آنلاین

اگر‌ شما قصد خرید نما و لمبه را دارید می توانید با این مجموعه همکاری نمایید. محصولات عالی برای فروش در سایت پوشش آنلاین قرار گرفته است که شما می توانید پس از بررسی و آگاهی از قیمت خرید خود را انجام دهید. از محصولات موجود در این سایت می توان به نما ۶۲ برش، نما ۵۰ برش، نما ۴۱ برش، نما ۳۱ برش اشاره کرد. این محصولات در دسته نما قرار دارند. برای خرید لمبه می توانید از لمبه‌ رنگی و لمبه روغنی نیز انتخاب خود را انجام دهید. البته در صورت داشتن هرگونه سوالی می توانید از مشاورین پوشش آنلاین بهترین مشاوره را دریافت نمایید. همچنین می توانید هرگونه سوال و ابهامی که داشته باشید را از این متخصصین بپرسید و در سریع ترین زمان ممکن به پاسخی درست برسید.

لمبه

جمع بندی

در این قسمت سعی کردیم تا شما را با نما و لمبه آشنا کنیم و اگر قصد انجام ساختمان سازی و سوله سازی ویلا سازی را دارید بتوانید با این محصولات آشنا شده و از مزیت های آن بهره ببرید. مزیت های زیاد نما و لمبه سبب می‌ شود که افراد زیادی بخواهند از آن در سازه های خود استفاده کنند. قیمت مناسب و وزن سبکی که این ورق ها دارند یک فاکتور بسیار مهم می باشد. اگر شما قصد خرید و بهره‌گیری از این ورق ها را دارید می توانید به سایت معتبر پوشش آنلاین مراجعه کرده و یا با شماره تلفن:۰۹۱۲۲۰۹۹۴۰۹ تماس بگیرید و از این مجموعه بی نظیر و عالی بهره بگیرید. امید است با این مطالب توانسته باشید با یک مجموعه بسیار بی نظیر در زمینه فروش قطعات صنعتی آشنا شده باشید. همچنین در رابطه با مزیت ها و ویژگی های این ورق ها اطلاعات سودمندی به دست آورده باشید.

خیلی ممنونیم که همراه ما هستید.

X